Szkolenie online – 5 problemów podczas realizacji oraz ich rozwiązanie

szkolenie online

Decyzja o podjęciu edukacji poprzez wykorzystanie szkoleń w formie nagrań wideo musi być odpowiednio przemyślana. Dlaczego? Ponieważ decydujemy się na zainwestowanie w swój rozwój i podnoszenie kompetencji czasem nie wiedząc co dane szkolenie online ma do zaoferowania i czego się po nim spodziewać.


W artykule przedstawiono pięć najważniejszych problemów odnoszących się do tego jak realizacji szkoleń online oraz ich rozwiązań.


Szkolenie online, a interakcja z trenerem

 

Podczas szkoleń online interakcja między trenerem a uczestnikami jest ograniczona, co może wpłynąć na efektywność szkolenia. Jest to pośrednio połączone z brakiem możliwości zadawania pytań w czasie rzeczywistym. 

Wybierając szkolenia online w Automotive Quality Online rozwiązaliśmy ten problem następującymi rozwiązaniami:

• Wdrożyliśmy platformę, która umożliwia skuteczną interakcję. Na naszej platformie istnieje możliwość komunikacji w czasie rzeczywistym, takie jak czat z innymi uczestnikami oraz możliwość wystawienia komentarza pod daną lekcją. Dzięki temu nasi trenerzy od razu mają możliwość wsparcia kursantów.

• Dodatkowo nasza platforma posiada czat publiczny. Dzięki temu możesz komunikować się z innymi kursantami naszych szkoleń.

• Okresowe spotkania na żywo z trenerem. Nasza współpraca nie kończy gdy zrealizujesz dane szkolenie online. Jeśli w przyszłości będziesz mieć jakiekolwiek pytania, to można je zadać podczas okresowych spotkań na żywo jakie organizujemy z kursantami.


Utrudniona nawigacja po platformie szkoleniowej

 

Niewłaściwe rozmieszczenie lekcji w panelu szkoleniowym oraz brak przejrzystej szaty graficznej. Tego nie znajdziesz na naszej platformie. Na stronie każdego szkolenia (na samym dole strony) znajdziesz odpowiedni przewodnik w formie nagrania pod nazwą „Kurs od środka”. Dzięki temu zanim dokonasz zakupu dowiesz się jak:

  • zalogować się na platformie szkoleniowej
  • wygląda panel kursanta od środka
  • można nawigować między panelami i lekcjami
  • pobierać dokumenty znajdujące się pod poszczególnymi lekcjami
  • pracować z własnymi notatkami. Pod każdą lekcją możesz zapisywać swoje notatki, a następnie je pobrać do dalszego stosowania
  • obserwować postęp pracy w kursie

Brak możliwości zadawania pytań w czasie rzeczywistym

 

Uczestnicy szkoleń w formie nagrań video mogą mieć trudności z zadawaniem pytań trenerowi w czasie rzeczywistym. Może to wpłynąć na końcową jakość szkolenia. Jak rozwiązaliśmy ten problem? Stworzyliśmy zamkniętą grupę na Facebooku. Każde szkolenie online jakie oferujemy które umożliwiają interakcję między uczestnikami a trenerem. I Najważniejsze. Dostęp do zamkniętej grupy otrzymujesz dożywotnio.


Nie jestem pewien, czy to szkolenie online jest dla mnie i czy styl prezentacji wypowiedzi trenera mi odpowiada


Dokonując zakupu szkoleń w formie nagrań wideo nie do końca wiemy, czy to szkolenie jest dla nas. Inną wątpliwością może być sposób wypowiedzi i prezentacji trenera.

Rozwiązaniem tego problemu na platformie Automotive Quality Online jest możliwość zapoznania się z przykładowymi lekcjami jakie znajdują się na stronie danego szkolenia. Dzięki temu masz możliwość zapoznania się ze stylem przekazywania wiedzy przez trenera. 

Dodatkowo, jeśli stwierdzisz, że szkolenie online nie jest dla Ciebie, masz możliwość rezygnacji z niego do 14 dni od daty zakupu. 

Tutaj drobna uwaga. Od razu po zakupie otrzymujesz dostęp do wszystkich lekcji. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ niektóre firmy dają możliwość zwrotu pieniędzy po dwóch tygodniach ALE przez pierwsze dwa tygodnie udostępniają tylko dwa moduły szkoleniowe.

U nas tego nie znajdziesz. Od razu otrzymujesz dostęp do wszystkich lekcji i modułów.


Czy trener posiada wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu szkolenia online?

 

Bardzo ważna wątpliwość. Kiedy ja biorę udział w szkoleniu w formie nagań wideo czasem zastanawiam się, czy osoba prowadząca ma jakiekolwiek doświadczenie trenerskie. Moja wątpliwość wynika ze sposobu wypowiedzi, prezentacji materiału i odpowiedniej tonacji głosu.

Nasi trenerzy są osobami, które posiadają kilkanaście lat doświadczenia trenerskiego. Swój warsztat trenerski doskonalili na wielu szkoleniach organizowanych dla klientów z Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Azji. 

Przykład realizacji jednego ze szkoleń dla klienta z Kuala Lumpur w Malezji.

Szkolenie w Kualalumpur

Dariusz Kowalczyk – trener Automotive Quality Online